Nutella – domowy przepis

Siemanko, witam w mojej kuchni, dzisiaj pokażę wam jak przygotować domową Nutellę. Jest to naprawdę świetny przepis łatwy i szybki do przygotowania, także zapraszam. Zanim zaczniemy, chciałbym podziękować portalowi spryciarze.pl za nagrodę, którą otrzymałem za najlepszy film i dzięki temu możecie oglądać mnie w lepszej jakości HD, dziękuję bardzo i zaczynamy przygotowywać Nutellę.

Co potrzebujemy? Potrzebujemy orzechy laskowe, najlepiej obłupane już wcześniej. Możecie je sami sobie w domu obłupać. I co z nimi robimy? Będziemy je prażyć, albo tostować, wrzucamy je na blaszkę i do rozgrzanego piekarnika 200 stopni wrzucamy je na kilka minut. Dzięki temu cała skorupka z nich odejdzie i nada to prażenie orzechom niesamowity smak, smak Nutelli!

Po pięciu minutach wyciągamy nasze orzechy – popatrzcie całe łupinki już od nich prawie odchodzą. I teraz szybka sztuczka, na ściereczkę będziemy je wyrzucać i teraz będziemy ściągać z nich całą skorupkę. Zawijamy wszystko i ściągamy ładnie skórkę. Pod wpływem tarcia cała skórka odejdzie i będziemy wybierać tylko najładniejsze orzechy. Popatrzcie już czuję świetny zapach prażonych orzechów. Popatrzcie większość z nich jest już gotowa, żeby stać się za chwilę Nutellą, żeby stać się kremem czekoladowym, który tak wszyscy lubią – ja po prostu kocham Nutellę, uwielbiam ją, mogę siedzieć przed telewizorem i jeść ją łyżeczką. Także naprawdę świetny przepis. Zawsze chciałem przygotować ją w domu, nie wiedziałem jak, ale jak już doszedłem do tego to przygotowuję ją sobie sam zawsze. Wychodzi taniej, można dużo na niej zaoszczędzić, a jakość jest o wiele lepsza. Na 100g dają tylko 14g orzechów, co jest nic w porównaniu do tego co możemy sobie zrobić w domu.

Kiedy moje orzechy są już obrane ze skórki wrzucamy je do blendera i następnie dodajemy. Czego będziemy dodawać? Dodam 2 łyżki mleka w proszku, następnie 3 łyżki cukru pudru, hop. Kropelkę oleju waniliowego, dokładnie tyle. 50g masła no i na razie jeszcze trochę oleju. Słychać jak orzechy nadal skwierczą. Teraz wymieszam to wszystko. Popatrzcie jak pięknie rozmiażdżyły mi się orzechy na gładką masę. No niesamowity jest zapach tych orzechów, no super, super, już pachnie jak Nutella. Dodam do tego jeszcze 2 łyżki, 3 łyżki cukru pudru, bo było trochę za mało słodkie oraz kilka łyżeczek kakao. I zobaczycie, patrzcie na to, niech zamieni się t w gęstą, piękną Nutellę. Jeszcze jedna łyżka i jestem gotowy.

Moja Nutella jest już gotowa, świetny zapach, popatrzcie konsystencja też jest taka sama. Idealna, ona musi się teraz tylko ściąć w lodówce. W między czasie dodałem jeszcze 100g masła oraz 5 łyżek cukru pudru tylko po to, aby osiągnąć idealny efekt i teraz popatrzcie moja Nutella jest gotowa. Niesamowite – popatrzcie jak spływa. To jest coś niesamowitego jeśli możesz przygotować Nutellę samemu w domu. I z tych składników otrzymam ok. 1,5 szklanki. Tylko musi się ściąć, nie będzie taka rzadka i będzie taka jaka powinna być oryginalnie.

Dziękuję to było przygotowanie Nutelli w domowych warunkach. Zapraszam was wszystkich do przygotowania takiej w domu oraz zapraszam na stronę, facebooka Kocham Gotować – tam możecie mnie polubić oraz na mój kanał Youtube Kocham Gotować. Do zobaczenia!

Źródło: Jak zrobić domową Nutellę – KochamGotowac.blogspot.com

1 Comment

  1. Maria pisze:

    Domowa nutella to jest to :)

Leave a Comment

 

— required *

— required *